środa, 6 maja 2015

Filmy o inwestowaniu i ekonomii

How The Economic Machine Works by Ray Dalio
Film, którym powinien inaugurować, każde studia związane z finansami i ekonomią oraz zajęcia z podstaw przedsiębiorczości.
Ray Dalio w prosty sposób potrafi przekazać niezwykle skomplikowane rzeczy. Zarządza największym funduszem hedgingowym na świecie, więc można zakładać, że zna się na rzeczy. Jego wykłady są zawsze interesujące i słucha się ich z przyjemnością, a ten to absolutnie, pozycja obowiązkowa.


William Ackman: Everything You Need to Know About Finance and Investing in Under an Hour
Kolejna pozycja, która powinna być przedstawiona na podstawach przedsiębiorczości oraz początkującym inwestorom. Im wcześniej dowiemy się o zasadach inwestowania, które przekazuje nam Bill Ackman (zarządzający funduszem hedgingowym Pershing Square), tym lepiej. To jest wiedza, którą moim zdaniem powinien posiąść każdy nastolatek. Nieważne ile zarabiasz, ważne co robisz ze swoimi oszczędnościami. Nie musisz być dyrektorem firmy, by mieć mnóstwo pieniędzy. Zacznij wcześnie i zdaj się na procent składany.


Kanał Prestona Pysh'a
Kanał, które w przystępny sposób przedstawia sposób inwestowania Warrena Buffeta. Preston Pysh sam jest inwestorem z wysokimi osiągnięciami oraz z poczuciem misji,  żeby dzielić się swoją wiedzą. Bardzo dużo pożytecznych informacji i porad na temat lokowania oszczędności.


Charlie Munger Reveals Secrets to Getting Rich
Na koniec, ale z pewnością nie mniej ważny, Charile Munger. Wieloletni wspólnik Warrena Buffeta. Człowiek, który przekonał go, że lepiej jest kupować znakomite firmy po dobrej cenie, niż dobre firmy po znakomitej cenie. Ogromne doświadczenie i bezpośredni sposób odpowiadania na pytania (bez owijania w bawełnę) sprawia, że słucha się go z przyjemnością.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz